Champions/ Man.City-Dortmund, shënohet goli i parë në “Etihad Stadium” (VIDEO)

Man.City ka kaluar në avantazh ndah Dortmund në ndeshjen e vlefshme për fazën çerekfinale të Ligës së Kampioneve.

Për “Qytetarët” ka shënuar Kevin De Bruyne në minutën e 19-të. Belgu ka nisur aksionin me një lëvizje të bukur në mesfushë dhe e ka finalizuar me gol pas asistit të Mahrez.

LEXO EDHE  Arrihet marrëveshja, Apolonia i beson stolin ish-futbollistit të Juventusit