Quajeni arbitri i… Real Madridit, ja kush do të gjykojë ndeshjen ndaj Liverpool-it

Arbitri i caktuar për ndeshjen e kësaj të marte midis Real Madridit dhe Liverpool, çerekfinalja e parë e Champions-it, njhet tashmë. Dhe bëhet fjalë për një të njohur të vjetër të Real Madridit, gjermanin Felix Brych.

Deri më tani ai e ka fishkëllyer Real Madridin dhjetë herë që nga sezoni 2009-2010, me një rekord të qartë për të bardhët: 6 fitore, 6 barazime dhe vetëm 2 humbje.

LEXO EDHE  “E dominuam Skënderbeun për 90 minuta”, Daja: Gabime do ketë gjithmonë, duhet të përmirësohemi vetëm në këtë aspekt

Herën e fundit, kur i ka gjykuar “Los Blancos” ndodhi në 1/8 finale të edicionit të kaluar, kundër Manchester City.

Ky takim u luajt në Lisbonë, më 7 gusht, ndërsa përfundoi me fitoren 2-1 të anglezëve dhe eliminimin e ekipit të Zidane. Fitorja e fundit e të bardhëve me arbitrin gjerman daton në sezonin 2017-2018, kur triumfuan 2-1 në “Stade des Princes”, në Paris.