Garë e fortë për titullin kampion, njihuni me renditjen e Kategorisë Superiore pas 26 javësh

Është mbyllur ditën e sotme java e 26-të e Kategorisë Superiore. Tirana mori një fitore të thellë 5-2 ndaj Apolonisë dhe afrohet edhe më shumë në garën për titullin. Skënderbeu mposhti Kukësin në transfertë duke rritur shanset për mbijetesë. Dueli direkt për mbijetesë, Bylis-Kastrioti u mbyll në barazim 1-1 duke bërë që të mos ndryshojë distanca prej 4 pikësh.

LEXO EDHE  Interi luan tenis me Bolognan, dygolësh i Dzekos

Ditën e djeshme, Teuta fitoi minimalisht 1-0 ndaj Laçit, një rivalit direkt për titullin kampion, ndërsa Vllaznia dhe Partizani nuk shkuan më shumë se një barazim 0-0. Pas mbylljes së javës së 26-të, janë 5 ekipe në garë për titullin kampion. Teuta merr kryesimin edhe pse është me pikë të barabarta me Vllazninën, ndërsa Apolonia mbyll klasifikimin.