Tirana-Apolonia, publikohen formacionet zyrtare

Luhet duke filluar nga ora 16:00, ndeshja mes Tiranës dhe Apolonisë, e vlefshme për javën e 26-të në Kategorinë Superiore.

Pritet një sfidë e luftuar nga të dyja ekipet, me bardheblutë që do të kërkojnë me çdo kusht 3 pikët ndërsa fierakët do të ishin të lumtur edhe me 1 pikë, ndonëse nuk do iu bënte shumë punë.

Të dy skuadrat në total, duke përfshirë të tria kompeticionet, janë ndeshur plot 45 herë, me bilancin: 37 fitore Tirana, 4 fitore Apolonia dhe 4 barazime. Në Superiore, janë ndeshur 37 herë gjatë 25 viteve të fundit. 31 fitore Tirana, 4 fitore Apolonia dhe vetëm 2 barazime. Fitorja e fundit e Tiranës, më 31 janar 2021: Apolonia-Tirana 0-1, me gol të shënuar nga Taulant Seferi.

LEXO EDHE  Leon Goretzka rinovon me Bayern deri në 2026, ja sa do të përfitojë në një vit mesfushori

Formacionet zyrtare:

Tirana: Bekaj, Ismajlgeci, Toshevski, Najdovski, Batha, Seferi, Torassa, Behiratche, Celhaka, Halili, Toli

Apolonia: Harizaj, Asllanaj, Mihana, Smacci, Levendi, Sota, Omeri, Shanaj, Sota, Diop, Haxhiu