Po transportonin drogë, arrestohen dy shqiptarë! Detajet

Dy shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë, pasi u kapën me kokainë në Athinë

Shqiptarët u arrestuan gjatë një kontrolli rutinë në Athinë dhe Galatsi, nga oficerët e policisë së Nën-Drejtorisë së Prokurorisë së Drogave të Sigurisë së Atikës.

LEXO EDHE  Emrat/ U kapën duke transportuar emigrantë të paligjshëm, arrestohen 5 persona në Korçë

Mediat greke raportojnë se nga kontrollet e kryera në shtëpitë e tyre, ata gjetën dhe konfiskuan, ndër të tjera: 1,315 gram kokainë, 18 thasë me drogë, 2 peshore precize, shumat prej 15,020 euro dhe 241 dollarë, 7 celularë.