Vasili kundër vaksinës kineze: Faktet flasin!

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka nxjerr disa të dhëna në lidhje me vaksinimin në botë, si dhe efektet e tyre në shtete të ndryshme.

Vasili bën një krahasim të numrit të vdekjeve dhe rasteve të reja në vende si Anglia që përdor vaksinat Pfizer Biontech dhe Astrazeneca dhe Kilit që vaksinon kryesisht me vaksinë kineze.

Sipas Vasilit rezultatet flasin qartë se efektshmëria e Pfizer Biontech dhe Astrazeneca është shumë herë më e lartë, sesa vaksinat kineze.

LEXO EDHE  EMRI/ ILD i kërkon KLGJ shkarkimin e gjyqtares së Apelit Tiranë

Në një postim në FB, Vasili shkruan:

“FAKTET FLASIN!

Anglia perdor Vaksina Pfizer Biontech dhe Astrazeneka kunder COVID 19.

Rezultati Zero vdekje dhe Ulje drastike e rasteve te reja.

Kili vaksinon kryesisht me Vaksine kineze.

Rezultati ka Rritje Drastike te numrit te rasteve, te ngjashem me pikun e meparshem te pandemise.

Komentet e tjera po ju a le juve.”