Akuzohet se shfrytëzonte gra për prostitucion, lihet në qeli 59-vjeçari nga Fieri

Lihet në qeli 59-vjeçari i arrestuar dje nga Policia e Fierit në kuadër të operacioni policor të koduar “Premtimi”.

Mbarim Xhemali, gjatë seancës gjyqësore nuk e ka pranuar akuzën.

Prokuror i kësaj çështje ishte Andi Pogaçe, i cili ka kërkuar arrest me burg për Xhemalin, ndërsa gjyqtar Ergys Selmani, i cili vendosi në favor të kërkesës së prokurorisë.

LEXO EDHE  U konfirmua në detyrë, ONM kërkon ankimimin e vendimit të KPK për gjyqtaren Atalanta Zeqiraj

59-vjeçari, punonte në një lokal të cilin e kishte marrë me qira në lagjen ‘16 prilli ‘ në Fier aty ku punonin edhe një 33 vjeçare dhe një 55-vjeçare, të cilat janë proceduar penalisht për veprën penale ‘prostitucion’. Sipas hetimeve, dy gratë shfrytëzoheshin për prostitucion nga Xhemali.