Hafizi vazhdon sulmin ndaj Rejës: Kombëtarja pa plan, golat erdhën aksidentalisht

Shqipëria mori fitoren e dytë në kualifikueset e Kupës së Botës. Kuqezinjtë fituan pastër 0-2 ndaj San Marinos në transfertë, falë golave të shënuar nga Manaj dhe Uzuni.

I ftuar në emisionin e “Supersport”, ish-trajneri i Kombëtares vazhdon me kritikat e tij drejtuar lojës së Kombëtares dhe trajnerit Reja.

“Si lëvizin lojtarët e skuadrave të mëdha? Si mund të ndryshohet kjo gjë me frymën e shenjtë? Normale që duhet të punohet nga stafi teknik që lojtarët të punojnë edhe pa top pasi ne luajmë vetëm kur kemi topin në këmbë.

Shiko pak përgjigjet e Reja? Për mendimin tim nuk janë aspak korrekte. Veprimet e lojës tonë sulmuese nëse do të kishin ndryshuar do të kishim shënuar 4 gola.

Po të shikosh golat tonë, krosimi i Uzunit dhe Manaj gol, goli i dytë erdhi po nga rrëmuja në zonë dhe jo me aksione të rrezikshme.

Asnjëherë organizim, nuk kemi gjënë elementare, u kënaqëm që mundëm Maqedoninë në minutat e fundit disa vite më parë. Nuk kemi bërë asnjë hap përpara gjatë këtyre viteve, do të vijnë ndeshje të rëndësishme dhe ne nuk kemi plane.”

LEXO EDHE  Levandovski kërcënon rivalët: Dua Champions-in me Bajernin