Elton Debreshi: Ka ardhur dita të zgjedhin një deputet të popullit dhe jo të partive

“Ka ardhur dita të zgjedhin një deputet të pollit dhe jo të partive”. Ky është apeli që bën Elton Debreshi, kandidat i pavarur në Qarkun Dibër, për zgjedhjet e 25 Prillit.

Në rrjetin social FB, ai ka pasqyruat takime që ka zhvilluar në Zenisht dhe Burrel.

“Ka ardhur dita të zgjedhin një deputet të pollit dhe jo të partive . Ky ishte perfundimi ne te cilin doli nje i moshuar ne takimin qe patem sot me banore te fshatit Zenisht te Matit, duke shprehur indinjaten e tij per menyren sesi kane shkuar punet ne keto 30 vjet. Kudo qe shkojme, banoret shprehen se nuk ndihen te perfaqesuar, se ata deputete qe per nje muaj te rrahin shpatullat, fikin telefonin per kater vitet e ardhshem. Zenishti ka qene nje fshat goxha pjellor ne bujqesi, por sot tokat jane te djerra, te rinjte ne emigrim dhe varferia shtohet dita-dites. Une u dhashe fjalen banoreve se asgje e askush nuk mund te na ndaloje ne rrugetimin tone per drejtesi dhe shprese. Falenderoj te pranishmit per mbështetjen”, shkruan Debreshi në një prej postimeve.

LEXO EDHE  “Sabrinën e vr*u i ati”/ Babai i 23-vjeçares reagon i revoltuar pas letrës së Elton Metajt: Plehrë, fëlliqësirë

“Sot ishim per nje takim me qytetare ne Burrel, ku folem per kauzen e minatoreve, per faktin se ecim mbi pasuri por jemi te varfer, per grate qe jane te papuna dhe punetoret qe po neperkemben anembane Shqiperise. Une nuk kerkoj thjesht vota si gjithe te tjeret, por i ftoj qytetaret te reflektojne, te bashkohen, te votojne njerezit e drejte e te ndershem dhe jo mashtruesit e zhvatesit e 30 viteve te fundit. Falenderoj perzemersisht te pranishmit per mikpritjen. Takime te tjera do te kemi edhe ne te ardhmen ne qytetin e Burrelit”, shkruan në një postim të dytë.