Arjola Shehu i zuri vendin, Dajana Shabani e thumbon publikisht: I vendos njerëzit në gjumë

Moderatorja Dajana Shabani, rreth dy vite më parë u largua nga emisioni i mëngjesit i Ora News, ku prej vitesh drejtonte. E ftuar në “Why not”, Dajana tregoi se nuk e pushuan nga puna, por ishte vendimi i saj, pasi po shikonte për një jetë më të mirë jashtë vendit.

Pas largimit të Dajanës, vendin e zuri Arjola Shehu dhe Arjon Muça me emisionin “Ditë e re”. Por e ftuar në “Why not”, Dajana u shpreh se Arjola nuk i duket aspak si moderatore mëngjesi.

LEXO EDHE  Lola Haradinaj flet për zënkën e fundit me Anitën, ja kush e pati fajin

“Mëngjesi do energji, do t’i zgjosh njerëzit, jo t’i vendosësh në gjumë. Arjola bën për prezantimin e një mbrëmjeje, festivaleve, për shembull te “Kënga Magjike” më ka pëlqyer. Ndërsa për mëngjesin nuk është. Do ta kisha pozicionuar në emision pasditeje. Mëngjesi do shumë energji”, tha Dajana.