Maliqi: Rilindja është shuar pa lindur, dielli i Shqipërisë lind nga Perëndimi

“Rilindja është shuar që pa lindur”, shkruan deputeti Lefter Maliqi, në një postim në rrjetet sociale, ndërsa vijon takimet në Qarkun e Beratit, atjje ku kandidon për një tjetër mandat në listën e LSI.

Maliqi thekson se shqiptarët dhe Shqipëria meritojnë të ndriçohen nga vullneti i pashtershëm i opozitës së bashkuar, ndërsa shpreh bindjen se Qarku i Beratit do t´i japë LSI 3 mandate deputetësh.

LEXO EDHE  Skenë horror/ Brenda banesës në Divjakë ku ndodhi krimi tronditës (Foto)

“Jemi shumë dhe të fortë, të gjithë bashkë për Shqipërinë, shtëpinë tonë. Dielli i Shqipërisë lind nga Perëndimi me 25 Prill”, shkruan Maliqi.