Lajm i mirë për Partizanin, Ferhan Hasani zbret në fushë me Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut fitoi dje 5-0 me Lihtenshteinin në arenën “Toshe Proevski” të Shkupit. Për vendasit u aktivizuan disa shqiptarë, ndërsa 24 minuta u hodh në fushë edhe Ferhan Hasani. Fantazisti zëvendësoi Trajkovskin, duke mbyllur një ndeshje pozitive.

I çuditshëm është fakti se lojtari për shumë javë me Partizanin ka marrë vetëm 9 minuta në dy ndeshje, kjo për gjendjen fizike; ndërsa trajneri Anglesovski e aktivizoi dje në mbrëmje për 24 minuta.

LEXO EDHE  Asnjë fitore në tre javët e para, Ilir Daja gjen “defektin” e Partizanit

Një lajm i mirë ky për tifozët e Partizanit, që shohin t’u rikthehet me minuta në këmbë dhe në një formë sportive të mirë, blerja e janarit dhe shpresa e sulmit.