Video/ Shqipëri-Angli, rast i artë për kuqezinjtë, Uzuni gabon gjithçka

Po luhet pjesa e parë e sfidës mes Shqipërisë dhe Anglisë, e vlefshme për kualifikueset e Botërorit “Katar 2022”.

Në 20 minutat e para loja është karakterizuar nga gabime nga të dyja anët me anglezët që kanë kontrollin e topit. Gjithsesi rasti më i rrezikshëm ka qenë për Shqipërinë teksa në minutën e 13-të pas një kundërsulmi fantastik, por për fat të keq, Uzuni nuk u tregua i saktë para portës, duke e dërguar sferën mbi kuadrat.

LEXO EDHE  Tre lojtarë nuk bindin trajnerin Daja, ja si pritet të rreshtohet Partizani ndaj Vllaznisë