Shqipëri-Angli/ Reja surprizon me titullarët, njihuni me formacionet zyrtare

Shqipëria luan sot një ndeshje shumë të rëndësishme, me start nga ora 18:00 në “Air Albania” kundër Anglisë.

Trajneri i Shqipërisë, Edy Reja dhe Gareth Southgate kanë bërë zgjedhjet finale për 11 lojtarët që do zbresin në fushën e lojës. Ka disa ndryshime te Shqipëria, teksa Reja nuk i ndahet skemës 3-5-2. Në mbrojtje Kumbullën e zëvendëson Veseli, që shoqërohet nga Gimshiti dhe Ismajli. Në mesfushë janë pesë dhe nuk mungojnë lojtarët ofensivë.

LEXO EDHE  Europa League/ Ozil hesht Gjermaninë, kalon në avantazh Fenerbahcen ndaj Frankfurtit

Hysaj dhe Memolla kanë detyrën ta mbajnë gjithë linjën anësore të fushës, ndërsa në treshen e qendrës janë Bare, Laçi dhe Uzuni, që sot do ketë një rol ndryshe nga çka ndodhur në këtë shkuarën dhe do shfrytëzojë shpejtësinë dhe grintën e tij.

Formacionet zyrtare: