Fitojnë Polonia dhe Hungaria, ja si ndryshon renditja në grupin e Shqipërisë

Shqipëria u mund me rezultatin 0-2 ndaj Anglisë në një ndeshje ku miqtë dominuan në fushë. Me këtë rezultat, anglezët marrin fitoren e dytë radhazi në Grupin I, ndërsa kuqezinjtë “shijojnë” disfatën e parë pas fitores në transfertë kundër Andorrës.

Ndërkohë n♪7 ndeshjet e orës 20:45, u luajtën edhe 2 takime të tjera ndërmjet skuadrave që bëjnë pjesë në grupin e kombëtares sonë. Kështu, Polonia mposhti Andorrën 3-0, ndërsa Hungaria fitoi me të njëjtin rezultat kundër San Marinos në transfertë.

LEXO EDHE  VIDEO/ Milan-Venecia, kuqezinjtë shënojnë golin e avantazhit

Pas këtyre rezultateve, Polonia dhe Hungaria kapërcejnë në renditje Shqipërinë përkatësisht në vendin e 2-të dhe të 3-t me nga 4 pikë. Kuqezinjtë e Rejës mbeten në kuotën e 3 pikëve duke zbritur në vendin e katërt.