Video/ Gol “alla” Del Piero, shijoni realizimin e sulmuesit të Holandës

Holanda mori sot një fitore të lehtë ndaj Letonisë me shifrat 2-0 në shtëpi, megjithatë ekipi i drejtuar nga De Boer nuk bindi plotësisht në lojë.

Golat e fitores për “Tulipanët” u shënuan nga Berghuis në minutën e 30’ dhe Luuk De Jong në minutën e 69’. I pari ishte një kryevepër, teksa sulmuesi i Feyenoord shkundi rrjetën me një goditje shumë të bukur alla-Del Piero, që u ndal në trekëndësh.

LEXO EDHE  Presidenti i Realit aksidentohet me makinë në Madrid