Video/ E turpshme në Beograd, Ronaldos i mohohet goli i fitores

Portugalia e mbylli në barazim 2-2 takimin kundër Serbisë në Beograd. Diogo Jota realizoi dy gola me kokë në pjesën e parë, por vendasit reaguan në fraksionin e dytë të ndeshjes dhe evituan humbjen.

Serbia pati edhe fatin me vetë kundër kampionëve në fuqi të Evropës. Ishin sekondat e fundit të ndeshjes kur Cristiano Ronaldo ia doli të gjente golin.

LEXO EDHE  Mbyllet marrëveshja, klubi më i vjetër në Serie A bëhet me pronarë amerikanë

Një mbrojtës vendas largoi topin në momentin e fundit, por pamjet treguan që topi kishte kaluar vijën fatale. Për fatin e keq të Portugalisë, teknologjia e golit mungon në këto ndeshje dhe gjithçka u mbyll 2-2.