Koronavirusi/ 380 viktima dhe 24 mijë të infektuar në 24 orët e fundit në Itali

Italia ka regjistruar 380 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Sipas të dhënave zyrtare, totali i viktimave shkon në 107.636, ndërsa shkalla e pozitivitetit qëndroi në 6.7%.

Edhe numri i infeksioneve mbetet i lartë, me 23,839 raste të reja me koronavirus, nga 357,154 teste të kryera.

LEXO EDHE  Si u vodh Kaskada e Drinit në kulmin e krizës, zbardhet skema korruptive

Gjithashtu, brenda ditës, betejën me sëmundjen e kanë fituar edhe 18,287 qytetarë të tjerë.