Video/ Partizani-Skënderbeu, përfundon pjesa e parë. Rezultati

Është mbyllur në barazim pa gola pjesa e parë mes Partizanit dhe Skënderbeut, takim i vlefshëm për javën e 23-të Kategorisë Superiore.

Një 45 minutësh i parë i dominuar përgjithësisht nga skuadra e Dajës edhe pse miqtë kanë pasur disa raste për shënim.

Rasti më i mirë mund të konsiderohet gjuajtja jashtë zone e Cardosos në minutën e 36-të. Një pritje e shkëlqyer e portierit Dajsinani i mohon golin të kuqve.

Ndërkohë nga ana tjetër, “Ujqërit” kërcënuan me anë të Mensah, por goditja e tij me kokë përfundoi jashtë kuadratit të mbrojtur nga Hoxha.