Foto/ Alica Schmidt, sekreti i Borussia Dortmund

Alica Schmidt është përgatitësja atletike e Borussia Dortmund dhe ndoshta femra më seksi në profesionin e saj.

Schmidt numëron rreth 1.5 milionë ndjekës në rrjetet sociale, ndërsa është edhe fituese e medlajes së bronxit në garat e shpejtësisë 4×400 metra, në vitin 2019.

LEXO EDHE  Tifozët deklaratë kundër Superligës, nismës i bashkohen edhe TKZ

Nëse klubi gjerman ka sot në gjirin e tij dy xhevahirë si Erling Haaland apo  Jadon Sancho, që vlejnë dhjetëra milionë euro, kjo vjen edhe në sajë të punës së bukuroshes gjermane.