Ndarja nga jeta e kuzhinieres shqiptare, Rudina Magjistari: E admiroja fisnikërinë tënde njerëzore

Kuzhinierja Fikrije Ukelli, e njohur ndryshe si Ceka, ka humbur jetën në moshën 80-vjeçare pas infektimit me Covid-19.  Ceka është autore e librave “1000 receta”, dhe “Receta me gatime tradicionale” që nuk mungojnë në shtëpinë e asnjë shqiptari.

Ndarja e saj nga jeta ka hidhëruar edhe moderatorja Rudina Magjistari, e cila përmes një fotoje në Instagram ajo shpreh trishtimin e saj: “U prehsh ne paqe znj. Ceka! E nderuar që të kam njohur, admiruar artin tënd të kuzhinës dhe fisnikërinë tënde njerëzore! Do t’i mungosh Prishtinës e Tiranës.”

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RUDINA MAGJISTARI (@rudinamagjistari)

Një postim prekës ka bërë edhe regjisorja e njohur shqiptare Burbuqe Berisha e cila shlruan në rrjete sociale: “Sot mora një lajm shumë të hidhur. CEKA një grua shume fisnike dhe model që çdo gjë shkëlqente në të. Paska ikur në botë e amshuar. Kemi punuar bashkë 4 vite dhe vetëm kujtime të mira dhe t bukura kemi pasur bashkë, prehu në paqe te njerëzit e tu të dashur që të ikën se fundi. Ngushëllime të gjithë familjes.”

LEXO EDHE  Sindi “nxjerr zbuluar” Muratin dhe Olën: Ishte show i stisur nga disa persona