Marrëveshja pranë finalizimit, Telushi shok skuadre me ish-mesfushorin e Milanit

Bruno Telushi pritet të bëhet shok skuadre me Keisuke Honda, ish-milanist dhe pjesë e arenës së madhe të futbollit europian.

Nga Italia raportojnë se japonezi është në negociata me Neftchi Baku dhe marrëveshja është drejt arritjes. Azerët kanë përgatitur kontratë deri në fund të sezonit për Hondan.

34-vjeçari e mbylli me Botafogo në Brazil në janar dhe tani është në kërkim të një aventure të re. Në të shkuarën ish-milanisti ka luajtur edhe me CSKA Moscow apo Venlo e Vittese në Holandë.