Infektohet me Covid-19 gjatë shtatzanisë, Eliona Pitarka rrëfen eksperiencën e saj

Aktorja e njohur e humorit dhe modelja Eliona Pitarka është në muajin e nëntë të shtatzënisë.

Së fundmi, teksa bisedonte me ndjekësit e saj në ‘Instagram’, ka treguar se ka kaluar Covid-19 në janar kur ka qënë shtatzënë.

“Nuk përdora asnjë ilaç pasi isha në muajin e 7-të të shtatzënisë, nuk lejohej të përdorja asnjë gjë. Kam pirë vetëm vitaminat C dhe D dhe pafund ushqime të shëndetshme si supa me lëng mishi, perime”, tregon Eliona.

Aktorja ka treguar dhe simptomat që pati: “Dhimbje trupi,t temperature 37.7 dhe dhimbje grykësh.”