I infektuar me Covid, humb jetën mësuesi në Tiranë

Covid-19 i ka marrë jetën mësuesit të shkollës “Qemal Stafa” në Tiranë, Shpëtim Kraja. Lajmi është bërë me dije nga faqja zyrtare e shkollës.

Stafi i shkollës i ka dedikuar fjalë të ndjera kolegut të tyre.

“Të prisnim mes nesh i nderuari profesor Shpëtim Kraja!

Të dashur kolegë, nxënës, prindër e miq të faqes sot gjimnazi “Qemal Stafa” rënkon, është në zi për ndarjen e parakohëshme nga jeta të kolegut tonë të mrekullueshëm, të cilin COVID nuk e kurseu!

Një mësues i nderuar, i respektuar, i papërtuar i cili nuk ndaloi asnjëherë së dhëni më të mirën nga vetja, breza e breza të tërë do të kujtojnë me mall mundin, djersën, sakrificat, këshillat dhe dëshirën e pasionin për matematikën!

Sot e nesër në faqen e shkollës sonë do të paraqesim momente nga jeta e tij, impresione nga kolegë, nxënës e prindër si një mënyrë për të kujtuar në çdo moment se sa i rrallë e i veçantë ishte sistemi i tij vleror!

U prehsh në paqe, kolegu ynë i dashur!

Qemal Stafa sot lëngon, loton për humbjen e një kolegu, miku, shoku, bashkëpunëtori të shkëlqyer”, shkruhet në reagim.