Covid-19 i merr jetën kuzhinieres së njohur shqiptare (Foto)

Covid-19 i ka marrë jetën në moshën 80-vjeçare kuzhinieres së njohur kosovare Fikrije Ukelli, e njohur si Ceka. Ajo ishte autore e librave të “1000 receta”, dhe “Receta me gatime tradicionale”. Ceka la pas vetës një vajzë dhe dy djem.

Bashkëpunëtorja e saj shumëvjeçare, Xheraldina Vula, ka bërë të ditur  me anë të një postimi në rrjetet sociale se Ceka ka ndërruar jetë si pasojë e infektimit me koronavirus.

“Ceka na la. Partnerja ime e Diçka Po Zihet per 15 vjet me radhe nuk e perballoi sulmin e tmerrshem te kovid-19. Kuzhina televizive shqiptare kurre me nuk do te jete njesoj pa ty Ceko. Ke vene themelet e nje kuzhine fantastike sa tradicionale aq dhe moderne. Librat e tu jane ne cdo shtepi aty ku deshirohet te hahet mire. Do te me mungosh shume Ceko.”- shkruante ajo.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by xheraldina (@xheraldina)

LEXO EDHE  Vanesa Bryant kujton basketbollistin e ndjerë në 20 vjetorin e martesës (Video)