Vrasja në Vlorë, kush është i riu që u ekzekutua (VIDEO-FOTO)

Tauland Gjikaj, 31 vjec është viktima e vrasjes së sotme në Vlorë.

Ai u qëllua me armë zjarri pranë rrugës “Transballkanike” dhe mbeti i vdekur në vend.

Sipas një rindërtimi paraprak të ngjarjes, siç bëjnë me dije burime policore, autori ka zbritur nga një automjet me xhama të zinj. I është afruar viktimës dhe ka qëlluar me breshëri drejt tij, duke e lënë të vdekur.

LEXO EDHE  Plagosja në zyrat e PD në Kavajë, flet nga arratia autori: Ja pse ndodhi ngjarja /VIDEO

Më pas, dyshohet se është larguar me të njëjtin automjet.

Sipas raportimeve mediatike, një person është ndaluar nga policia si autor i dyshuar i ngjarjes – Andi Jonuzaj, por nuk ka ende një konfirmim zyrtar nga policia.

Lexo edhe:

Ekzekutimi i të riut në Vlorë, kush është autori i dyshuar (Emri)