Humbje për Real Madrid, ylli spanjoll vendos të largohet me kosto zero

Lucaz Vazquez do të largohet nga Real Madrid. Sipas Cadena Cope, lojtari i Los Blancos ka marrë një vendim për të ardhmen e tij.

Mesfushori i krahut të djathtë nuk do ta rinovojë kontratën dhe do të largohet nga Real-i në qershor me kosto zero. Shkak kryesor mendohet të jetë fakti që 29-vjeçari i ka kërkuar klubit rritje të pagës gjë që mesduket nuk është pranuar nga “Los Blancos”.

LEXO EDHE  Milan-Sassuolo, publikohen formacionet zyrtare

Një humbje për Real Madrid teksa spanjolli ka qenë një nga lojtarët më të mirë të ekipit këtë sezon duke u përdorur me efikasitet nga Zidane në disa role të ndryshme një veçori kjo e pak lojtarëve.