Koalicioni i djathtë, Duka: Jam i dyti në listën e Durrësit. Bylykbashi: Të gjithë bashkë rrëzojmë Ramën

“PD Aleanca për Ndryshim”  është sigla nën të cilën do të garojnë 14 parti me në krye partinë Demokratike.

Pikërisht marrëveshja mes PD-së dhe aleatëve të saj po diskutohet në studion e ‘Open”. Ish-deputeti Oerd Bylykbashi deklaroi se diskutimet për këtë marrëveshje kanë nisur më herët dhe është dakordësuar ditën e sotme.

Agron Duka deklaroi se ka negociuar me kreun e Partisë Demokratike për të qenë i dyti në listën e Durrësit.

“Nëse nuk do të jem i dyti në Durërs, largohem dhe nuk kam hatërmbetje dhe nuk i dal kundër Partisë Demokratike. Ne nuk kemi bërë negovciatë verbale me Bashën. Unë kam një muaj e më shumë që e kam mbyllur diskutimin me bashën për të qenë i dyti në Durrës. Nuk e di se çfarë kanë diskutuar partitë e tjera me Bashën, pasi diskutimet janë bërë më vetë.  3 milion shqiptar duan të bëhen deputet. Është procesi i vështirë për ti selektuar. Por askush  nga ne duam t’i zëm vendin Bashës”, tha Duka.

LEXO EDHE  Karantina e mashtrimit të Ramës në kufirin Greko-Shqiptar

Ndërhyn Bylykbashi i cili tha se ky koalicion është i ndërtuar me qëllimin e vetëm për të rrëzuar Ramën.