Moderatorja Jonida Shehu tregon ekperincën e saj me Covid-19

Moderatorja e njohur Jonida Shehu vetëm pak kohë më parë lajmëroi se ishte e infektuar me Covid-19. Pas infektimit ajo u izolua në shtëpi bashkë me partnerin e saj.

Së fundmi Jonida ka rezultuar negative dhe ka aarritu ta mposhtë virusin.

Vetëm një ditë më parë, moderatorja ndau skeperinecën e saj me këtë virus, me ndjekësit, me anë të disa videovë në Instagram, ku u shpreh: “Që nga e shtuna kam qenë negative dhe mund të them se ka qenë një betejë e kaluar me sukses, sepse gjatë këtyre dy javëve nuk kam pasur shumë probleme.

Duke ndjekur këshillat rigoroze të mjekëve dhe përveç terapisë së vitaminave e lëngjeve që rekomandohen, nuk kam marrë asgjë tjetër shtesë. Analizat e ditës së 14 dolën shumë mirë, që do të thotë se unë nuk pata nevojë të bëja asnjë grafi apo skaner”.

LEXO EDHE  Amarda Toska suprizohet për ditëlindje nga familja dhe miqtë në mes të emisionit