Denoncimi ‘bombë’/ Rama po bën show me artistët, po vaksinohen vetëm të afërmit e zyrtarëve të Rilindjes

Ish-kryeminsitri Sali Berisha, ka bërë publik një tjetër denoncim të fortë të bërë nga qytetarët, të cilët akuzojnë kryeministrin Edi Rama se po bën show me vaksibat, dhe po vaksionohen vetëm familjarët e zyrtarëve shtetërorë.

Në mesazhin dërguash ish-kryeministrit Berisha, qytetari thekson se artistët po përdoren nga Rama për t’i mbushum mendjen shqiptarëve s eprocesi i vaksinimit po ecën në rregull, por në të vërtetë ata që po vaksinohen janë të afërmit e zyrtarëve të kartë të rilindjes.

Ja postimi i Berishës:

Vaksinat perdoren per vaksinimin e familjareve te qeveritareve dhe zyrtareve te larte.

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje dr Berisha.

Lidhur me vaksinat per veteranet kam te dhena te sigurta se kjo mostra qe vaksinoj veten te parin jasht çdo kriteri vetem po mashtron dhe po vaksinon me liste prinderit  krushqine dhe familjare te moshuar te qeveritarve dhe zyrtarve te larte,lufta zoti Berisha ka 77 vjet qe ka mbruar dhe ne moshe 13 vjeçare ne lufte nuk ka patur njeri. Po keshtu edhe per personalitetet e shquara qe perzgjedhe ai nuk e publikon listen sepse perveç tre kater artistve qe i perdori per gjethe fiku te gjithe te tjeret jane nomenklatura e larte e PPSH miq te babait dhe dajos se tij, xhelat te diktatures dhe asnje i perndjekur politik.Prandaj ju lutem kerkoni me urgjence listen e personave jo mjek dhe infermier te vaksinuar qe mbahet e fshehte dhe do zbulohet mashtrimi skandaloz me vaksinat nga monstra e pushtetit qe po i perdor sikur ti kishte blere me parat e tij dhe jo parat tona si takspagues.

LEXO EDHE  Koronavirusi në Greqi/ 41 viktima dhe 2301 të infektuar në 24 orët e fundit