VIDEO/ Moti i keq, probleme me energjinë elektrike në disa lagje dhe fshatra të Beratit

Reshjet e borës dhe moti i keq ka përfshirë të gjithë territorin e vendit tonë. Mëngjesin e kësaj të diele kryeqyteti dhe shumë qytete të tjera janë zgjuar nën bardhësinë e borë.

Berati është një ndër qytetet që është zbardhur nga reshjet e borës.

LEXO EDHE  Sondazhi i Notos/ Zgjedhjet e 25 prillit, opozita e bashkuar fituese e votës popullore

Por bëhet e ditur se situata në Berat është përkeqësuar për shkak të reshjeve të borës ka mungesë të energjisë elektrike në disa lagje si dhe disa fshatra.

Ndërkohë mësohet se qarkullimi i automjeteve në rrugë bëhet pa probleme.