BMW M1 e Paul Walker del në ankand, shitet me çmimin marramëndës

Aktori i ndjerë, Paul Walker ishte i dhënë pas shpejtësisë dhe makinave luksozeve, jo vetëm në filmin“Fast and Furious”, por edhe në jetën reale.

Ai zotëronte një koleksion, i cili përfshinte një përzierje të makinave, motoçikletave dhe kamionëve. Megjithëse 8 vite pas vdekjes së tij makina e tij BMW Mi, paraardhëse e BMW i8 e cila është një makinë e rrallë dhe unike është shitur në një ankand për 500.000 dollarë.

LEXO EDHE  Monika Lubonja për Ilir Shaqirin: Më vjen t’i gjuaj me tullë pas kokës

Walker e bleu makinën në 2011 si pjesë e koleksionit të tij AE Performance .

Kujtojmë që Paul vdiq në mënyrë tragjike në moshën 40-vjeçare, më 30 nëntor 2013, pas një aksidenti me makinë në Kaliforni.