Qytetari tenton të sulmojë Albin Kurtin

Ngjarje jo të hijshme kanë ndodhur sot në Mitrovicë gjatë vizitës së Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit për fushtë elektorale.

Mediat kosovare raportojnë se gjatë një tubimi, një qytetar ka ofenduar Albin Kurtin madje tentoi dhe ta sulmojë kreun e LVV fizikisht. Nga ana tjetër në mbrojtje Kurtit i ka dalë kryetari i Komunës, Agim Bahtiri duke dashur edhe të konfliktohet me qytetarin.

LEXO EDHE  Dialogu Kosovë-Serbi/ Grenell: Me Trump nuk do kishte tensione

Ky nuk ishte incidenti i vetëm, pasi në veri të Mitrovicës mbështetës të Listës Serbe kanë dalë dhe fyer Albin Kurtin.