Tuchel niset drejt Londrës, do të marrë drejtimin e Chelsea-t

Thomas Tuchel është rrugës për në Londër, ku do të marrë drejtimin e Chelsea-t. Strategu gjerman do të firmosë një kontratë 18-mujore, me opsionin për të rinovuar edhe për një tjetër sezon.

Gjermani do të marrë vendin e Frank Lampard në stolin e Bluve të Londrës. Madje strategu gjerman mund të jetë në stol për ndeshjen kundër Ëolverhampton.

LEXO EDHE  Video/ Bekim Balaj vjen nga stoli dhe “shmang” humbjen e Strum Grazit

Tuchel vjen pas eksperiencës te PSG dhe pikërisht aftësia e tij për të menaxhuar yje do të jetë thelbësore edhe te Chelsea. Largimi i gjermanit nga PSG erdhi për konfliktin që ai pati me drejtorin sportiv Leonardo.