Atentat me armë zjarri në Vlorë

Vendi ku dyshohet se ndodhi plagosja

Të shtëna me armë zjarri janë shënuar në Vlorë këtë të Martë, ndërsa një person ka mbetur i plagosur.

Ai është Marjon Mitro. Dyshimet e para janë se ndaj tij është kryer një atentat. Sipas burimeve policore, ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

“Sot, rreth orës 10:00, në spitalin e Vlorës, ka shkuar i plagosur (dyshohet me armë zjarri, në rrethana ende të paqarta), shtetasi M. M., banues në Vlorë, i cili ndodhet nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën. Gjatë krehjes së zonës, në aksin rrugor Vlorë- Selenicë, nga shërbimet e Policisë është konstatuar duke u djegur një automjet i braktisur i markës ‘Land Rover’, i cili paraprakisht dyshohet se mund të jetë i autorit të ngjarjes. Vijon krehja e zonës nga shërbimet e DVP Vlorë, për identifikimin dhe kapjen e autorit/ve. Grupi hetimor, në bashkëpunim me Prokurorinë, po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, njoftoi policia.

LEXO EDHE  Skandal/ Në Kamëz i përjashtojnë banorët nga ndihma ekonomike se kanë televizor

Lexo edhe:

FOTO/ Pjesë e “bandës së tritolit”, kush është shënjestra e atentatit në Vlorë