Ministria e Mbrojtjes konfirmon vdekjen e ushtarakut shqiptar në Afganistan

Ministria e Mbrotjes dhe Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura kanë konfirmuar se ditën e djeshme,  në orën 22:40 ora lokale në Afganistan, ka humbur jetën ushtaraku shqiptar me inicialet XH. J.

Autoritetet e Ministrisë së Mbrotjes dhe Shtabit të Përgjithshëm të FA shtojnë se po bashkëpunojnë me komandën e operacionit për të bërë hetimin e plotë të rrethanave në të cilat ka ndodhur ngjarja.

“Ministri i Mbrojtjes dhe shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FA sigurojnë personelin në mision dhe familjet e tyre se do vijojnë të mbështesin e t’u gjenden pranë për të përmbushur me sukses misionin.  Ministria e Mbrotjes, Shtabi i Përgjithshëm dhe gjithë personeli i Forcave të Armatosura i shprehin ngushëllimet më të ndjera familjes për ndarjen e parakohshme nga jeta të njeriut tyre të dashur”, thuhet më tej në një reagim të ministrisë.

LEXO EDHE  Aksidenti tragjik në Tiranë, drejtuesi i mjetit në gjendje të rëndë, arrestohet në spital