Pogradeci i mbuluar nga dëbora/ FOTOT

Qyteti i Pogradecit është zgjuar i mbuluar nga dëbora këtë të Premte.

Duket se rrugët e pemët janë të zbardhura, ndërsa Liqeni ka krijuar ngricat e para. Raportohet se akset kryesore të rrugëve janë të zhbllokuara dhe nuk ka probleme në qarkullim.

LEXO EDHE  Kthjellime dhe reshje shiu, ja parashikimi i motit për këtë të dielë

Edhe banorët duket se e kanë shijuar pamjen e qytetit pranë Liqenit në këtë periudhë pasi shenjat e këmbëve kanë mbetur gjurmë në dëborë.