“Babai i koteleve” dënohet me 1075 vite burg, ja akuzat që rëndojnë mbi të

Adana Oktar, një predikues i çuditshëm i cili gëzonte një numër të madh ndjekësish është arrestuar së fundmi në Turqi, ku është dënuar me 1075 vite burg, pas një sërë akuzash që rëndojnë mbi të.

68-vjeçari njihej për mënyrën e çuditshme të predikimit të tij, i cili rrethohej gjithmonë, nga një numër i madh vajzash me dekolte dhe minifunde.

LEXO EDHE  Humbi të ëmën për shkak të Covid, blogerja shqiptare rrëfen mes lotësh historinë e trishtë

Image

Mediat e kanë cilësuar atë si kreun e një kulti seksi. Ato e quanin Oktar mësues, ndërsa ai ju drejtohej vajzave me fjalën ‘kotele’. Videot e Oktar kanë qenë të njohura prej vitesh në Turqi.

Së fundmi ai u arrestua me akuza të shumta siç janë armëmbajtja pa leje, krimet seksuale, etj.

Adnan Oktar during his arrest in 2018

Image