Këto janë objektet fatsjellëse sipas shenjës së Horoskopit

Shumë persona janë të lidhur ngushtë me objekte apo krijesa fatsjellëse të ndryshme, që i bëjnë këta persona të besojnë se duke i mbajtur afër, ato të sjellin fat.

Por cilat janë objektet fatsjellëse për çdo shenjë të horoskopit?

Dashi: Çelësi, shenja e shëndetit dhe prosperitetit

Demi: Numri 7, konsiderohet si numri më evolucionar shpirtëror

Binjakët: Zarat, mendohet që përmirësojnë fatin

LEXO EDHE  Kjo është shenja më me fat e Horoskopit për ditën e mërkurë sipas Paolo Fox

Gaforrja: Nusepashka, sjell lumturi në jetë

Luani: Gurët e çmuar, ju bëjnë të ndiheni të guximshëm

Virgjëresha: Syri i keq, ju mbron nga energjitë negative

Peshorja: Trekëndëshat, sjellin stabilitet dhe ekuilibër

Akrepi: Patkoi, largon shpirtrat negativë

Shigjetari: Këmbë lepuri, sjell mendjemprehtësi

Bricjapi: Tërfili, sjell shëndet, lumturi, pasuri

Ujori: Gjinkalla, sjell shoqëri

Peshqit: Kapës ëndrrash, largon ankthin.