Ja kush shenjat që do kenë fat të madh në 21 Dhjetor

Muaji dhjetor njihet si muaji me i bekuar i vitit, po ashtu edhe ky vit , ka bekimin e madh dhe fatin per disa nga shenjat e horoskopit.Sipas astrologes Susan Miller , shenjat i grupojme ne cift, pasi disa pershtaten me njera-tjetren ne kete muaj te fundit te vitit .

Dashi & Demi – Si muaji i fundit , per Dashin dhe Demin, dy shenjat e para te horoskopit , muaji Dhjetor do te jete me fat, por surprizat me te medha do te vijne pas dates 21 Dhjetor, mundohuni te mos i lini tju ikin te gjitha mundesite e mira dhe fatin e mire qe do keni. Beqaret do te kene mundesine per te marre ne dore situaten dhe te rregullojne te gjitha ke qkuptimet qe kane, mundesi te reja do te vine.

Binjaket & Gaforrja – Situatat do te jene nga me te ndryshmet ku fati do demostroje qe ekziston dhe do vije per ju, ne shume forma , ne mundesi qe as ju vete nuk i keni ditur, kjo do te ndodhe ne periudhen e fundmuajit Dhjetor, saktesisht pas dates 21 Dhjetor e deri ne fund te muajit Dhjetor. Beqaret do te kene opsione te reja njohjeje dhe shume fat e bekim.

Luani & Virgjeresha – Sipas astrologes Susan Miller ,cdo gje do te marre rrjedhen e duhur per shenjen e Luanit, dhe Virgjereshes, dhe do ju ndjeke fati i mire , pas periudhes se 3te te muajit Dhjetor. Duhet te jeni optimist per te gjitha mundesite qe ju vijne ne kete periudhe , mos e lini fatin tuaj t’ju ike.Beqaret do te kene mundesi njohjeje te reja, mos hezitoni ti pranoni.

LEXO EDHE  Horoskopi i ditës së enjte, 16 Shtator 2021

Peshorja & Akrepi – Gjithcka ka per te marre ecurine e duhur , dhe cdo gje do te shkoje mire, por kujdes per ndonje mash trim nga disa persona te afert dhe te njohur ,pasi mund tju bejne keq. Mbajini afer te gjithe miqte tuaj dhe jepini kohen qe duan, mundesite e mira do te vine pas dates 21 dhjetor. Beqaret do te munden te kene shumllojshmeri zgjedhjesh dhe shume opsione ,mjafton ti shihni me me embelsi gjerat.

Shigjetari & Bricjapi – Jeni përsëri në kohën e vitit kur Dielli dhe disa prej trupave të tjerë qiellorë do të grumbullohen së bashku në shenjën tuaj për t’ju ndihmuar të festoni. Ato përfshijnë Diellin dhe Mërkurin, dhe duke filluar nga 15 dhjetori.Eklipset kërkojnë shumë rregullime, por për fat të mirë, këta që vijnë tani janë më të butë. Ardhja e çdo eklipsi gjithmonë parashikon një lloj ndryshimi.

Ujori & Peshqit – Edhe pse eklipset mund të sjellin lajme që ne fillim mund tju duken befasuese ose edhe tron ditëse, ky duket më miqësor se shumica. Ngjarjet që ndodhin në kohën e eklipsit kanë rëndësi të madhe, sepse ato sjellin ndryshime të përhershme, të panegociueshme nëse prekin një planet, Diell ose Hënë, në hartën tuaj të lindjes.