Kapet me drogë në makinë, arrestohet greku

Një operacion antidrogë është zhvilluar gjatë ditës së sotme në kufirin greko-shqiptar nga pala greke.

Në këtë operacion janë kapur 10 kg marijuanë. Operacioni është zhvilluar në km 7 të aksit Janinë-Kozani.

Në këtë operacion është arrestuar një shtetas grek, por nuk bëhet i ditur emri dhe mosha e tij. Në mjetin e tij janë sekuestruar 10 pako me 9 kg 950 gram marijuanë si dhe 121.5 gram hashash.

LEXO EDHE  FOTO/ Arrestohen dy persona të dyshuar për grabitje të armatosur