Natë e paharrueshme për Giroud, francezi shënon 4 herë në fitoren e Chelsea-t

Mbrëmja e sotme do të jetë e paharrueshme për Olivier Giroud. Sulmuesi francez shënoi 4 gola kundër Sevillës, në Ramon Sanchez Pizuan duke i dhënë fitoren Chelseat.

Kjo ishte hera e parë për francezin që arrin këtë shifër brenda një ndeshje dhe e arrin këtë në një ndeshje të Ligës së Kampioneve.

LEXO EDHE  Bayern Munich mposht me vështirësi ekipin e Abrashit, Lewandowski në histori

Giroud shënoi në minutat 8’, 54’, 74 dhe 83’ duke vulosur një ndeshje historike.

Chelsea me këtë fitore e siguron vendin e parë në grupin E, ndërsa kualifikimin e kishte siguruar më parë.