Champions/ Shakhtar “mace e zezë” për Real Madrid, ekipi i Zidane jashtë zonës së kualifikimit

Shakhtar Donetsk ka shtangur për herë të dytë Realin e Madridit duke e mposhtur sërish, kësaj here brenda në shtëpi me rezultatin e pastër 2-0.

Dentinjo dhe Solomon ishin autorët e golave për Shahtjorin, që kanë futur fuqishëm në garë për kualifikim skuadrën ukrainase.

Me këtë rezultat, Real Madrid zbret në vendin e tretë në Grupin B duke rrezikuar edhe eliminimin që në fazën e grupeve.

LEXO EDHE  Barcelona ia del edhe pa Messin, fiton në transfertë ndaj Elche-s

Rezultat surprizë edhe në sfidën tjetër mes Lokomotivës së Moskës dhe Salzburgut. Ishin austriakët ata që triumfuan me rezultatin 1-3, ku protagonist absolut ishte sulmuesi me origjinë shqiptare, Mërgim Berisha që realizoi dopietë.