Trump sulmon FBI: Nuk ndihmuan për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve

Donald Trump ka kundërshtuar FBI-në për mos mbështetjen e pretendimeve të tij për mashtrim zgjedhor, duke u ankuar se “disa u kanë shërbyer shumë presidentëve” dhe duke thënë se ishte i zhgënjyer që nuk kanë “goditur” askënd.

“Pse nuk është FBI në të gjithë vendin?” tha ai të dielën në mëngjes, në intervistën e tij të parë televizive që nga zgjedhjet.

“Ata nuk janë të. Ata nuk janë, dhe është një gjë e tmerrshme ”.

LEXO EDHE  “Deri tani jo keq”, Fauci merr dozën e dytë të vaksinës së Moderna-s

Presidenti i tha prezantuesit të Fox News Maria Bartiromo se ai ndjeu që FBI “po mungonte në veprim”.

Ai shtoi: “Nuk mund t’ju them se ku janë. Pyes nëse e shikojnë, të gjithë thonë po. ”

“Është e pakonceptueshme. Ju do të mendonit se kjo është gjëja më e madhe që ata mund të shikojnë. Ata thjesht lëvizin përpara. Ata kanë qenë atje për një kohë të gjatë. Disa u kanë shërbyer shumë presidentëve.