Fshehja e viktimave/ Basha: Opozita nuk akuzoi mjekët, Rama tentoi …

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha ndër të tjera në Çim Peka Live se Rama u përpoq të përdorte mjekët kundër opozitës, por nuk ia doli dot.

Ndërkohë që Basha tha se opozita nuk ka akuzuar mjekët.

‘Pushteti u përpoq të vinte mjekët kundër opozitës, por s’ia doli, sepse opozita nuk akuzoi asnjë mjek. Nuk ka asnjë motiv elektoral në denoncimin tim. Kam të afërm që kanë ndërruar jetë në spitale.

LEXO EDHE  Aksident në aksin Elbasan-Peqin, tre të plagosur

Jemi në kulmin e krizës dhe përballë kemi një qeveri pa plan, pa masa. Nga lugati që nuk largohej nga telefonat e qytetarëve, tani që kriza i ka dalë nga kontrolli, nuk e përmend fare pandeminë’, tha Basha.