Video/ Pepe nuk mban nervat, godet me kokë futbollistin shqiptar

Një incident i pakëndshëm u regjistrua në minutën e 51-të të sfidës mes Leeds United dhe Arsenalit, ku protagonist u bë futbollisti i “Topçinjve”, Pepe.

I tradhtuar nga nervat, 25-vjeçari francez shkoi pranë futbollistit me origjinë shqiptare, Ekzgjan Alioski, duke e goditur me kokë këtë të fundit.

LEXO EDHE  Portieri i kombëtares shqiptare rezulton pozitiv me Covid-19, futet në izolim

Pas konsultimit me VAR-in, gjyqtari i takimit e përjashtoi Pepen, duke e ndëshkuar me karton të kuq.