Tjetër lajm i trishtë/ Koronavirusi i merr jetën Doktorit të Shkencave! Emri

Një tjetër humbje e madhe në botën e shkencës shqiptare. Koronavirusi i ka marrë jetën Doktorit të Shkencave Gjeologjike dhe profesorit të Associuar, Hamit Noka me origjinë nga Kukësi.

Lajmi është bërë i ditur nga të afërmit e tij përmes rrjeteve sociale. Noka ishte një personalitet në shkencën e gjeologjisë jo vetëm në Kukës, por në gjithë Shqipërinë.

LEXO EDHE  Shkatërrohet laboratori i drogës, arrestohen 8 shqiptarë (Video)

Personalitet i shquar në fushën e kërkimeve dhe studimeve gjeologjike.