Këmbimi valutor/ Leku forcon pozitat ndaj euros, dollarit e frangës, humb pikë ndaj paundit

Në tregun e këmbimit valutor vendas, të premten, leku forcoi pozitat ndaj euros dhe dollarit, krahasuar me një ditë më parë.

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, dollari amerikan këmbehet me 104.40 lekë ose 0.33 lekë më pak se ditën e enjte, ndërsa dollari amerikan humbi terren me 0.07 lekë duke u kuotuar në vlerën 123.73 lekë.

LEXO EDHE  Detaje/ Zbulohet shkaku i rrjedhjes së gazit në shkollën jopublike në Tiranë

paundi britanik këmbehet me 138.46 lekë, 0.11 lekë më shumë se një ditë më parë.

Franga zvicerane u zhvlerësua me 0.21 lekë dhe këmbehet me 114.45 lekë.