Brataj: Lokalet dhe restorantet do mbyllen po s’u respektuan masat e Covid

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj deklaroi sot se nëse nuk respektohen masat e vendosura nga autoritetet, mbyllja e bareve e restoranteve nuk do diskutohet.

Njerëzit të gjithë që marrin në telefon a do mbyllemi. Zotëri respektoni rregullat, kjo punë nuk bëhet vetëm do bashkëpunim. I vetmi moment në histori që duhet bashkëpunimi i të gjithëve. Jo ilaçe nga kusheriri, nga mjeku. Tani  që po vija lokalet jo plot dhe të rinjtë jo afr njëri tjetrit. Pse duhet të diskutohet a mbyllen baret dhe restorantet nëse nuk kontrollohet situata. Do merren masa nëse nuk respektohen rregullat“, tha Brataj në një emision televiziv.

LEXO EDHE  Koronavirusi/ Pipero tregon se kur do të vijë vaksina në Shqipëri