“Në mëngjes pimë kafe, unë shkova në punë, në darkë më iku gruaja me djalin”

Në emisionin “Real Story” ku u fol për riatdhesimin e grave dhe fëmijëve që kanë mbetur në kampin e Al-Holit në Siri, folën edhe familjarët e dy prej të shpëtuarve: babai i Alvi Beirishës, Afrimi dhe daja i Endi Dumanit, Xhetan Ndregjoni.

Afrimi tregoi se e ka pasur shumë të vështirë të kuptonte sjelljen e bashkëshortes, që i mori djalin e u arratis me një tjetër burrë në Siri. Ai madje tha se në mëngjes kishte pirë kafe me të, ndërsa në darkë nuk e pa më.

Afrim Berisha: Të kenë durim familjarët që presin për të marrë të afërmit e tyre se më e mira do bëhet. Unë për vete nuk e kam kuptuar fare. Kemi pirë kafe në mëngjes, kam ik në punë, ajo pastaj ka ik tek tjetri…mori dhe djalin…

LEXO EDHE  Doli me shokët për të gjuajtur oktapodë, zhduket 32-vjeçari/ Detajet

Sokol Balla: Kjo që thotë Afrimi është e tmerrshme…

Xhetan Ndregjoni: Qeveria, autoritetet këtë 1 muajin e fundit që ndejtën në terren duhet të punojnë që t’i kthejnë të gjithë, se të gjithë kanë të njejtën dhimbje. Përvoja ime është shumë e dhimbshme. Motra ngeli këtu vetëm, burri ia mori fëmijët. Nga kontaktet me autoritetet të gjithë kishin dijeni për aktivitetin e tij, veç një sinjalizim të vogël të na kishin dhënë, e s’do detyroheshim të kalonim këto peripeci. Informoni familjarët për rrugën jo të duhur ku ndodhen, ky është apeli im.